כבד

אבני מרה בכבד ובכיס המרה

הכבד הוא האיבר/בלוטה הגדול ביותר בגוף, הוא שוקל 1.5 ק"ג, נמצא מאחורי הצלעות בחלק הימני העליון של הבטן. הכבד אחראי למאות פעולות שונות, והוא גם האיבר המורכב והפעיל ביותר בגוף.

אבני מרה מקור למחלות

רוב אבני המרה בכבד עשויות מאותם מרכיבים "לא מזיקים" שנמצאים בנוזל המרה.
והעיקרי הוא הכולסטרול. העובדה שרוב האבנים הן רק גושים של מרה או חומר אורגני שהתקשו, גורמת לכך שהם "בלתי נראים" פחות או יותר לקרני רנטגן, לאולטרסאונד.
המצב שונה בכיס מרה, שם עשויות 20% מכל האבנים מינירלים, בעיקר ממלח סידן וצבעני מרה. בדיקות מזהות אבנים קשות בכיס המרה, אבל הן אינן מבחינות באבנים הרכות יותר, שאינן מכילות סידן ושנמצאות בכבד. רק שכמות גדולה של אבנים עתירות-כולסטרול או שומן חוסמות את צינורות המרה של הכבד, מסוגלת בדיקת אולטרסאונד לגלות מה שמכונה בדרך כלל "כבד שומני". במקרה כזה ניתן לראות שהכבד לבן כמעט לגמרי ( במקום שחור ). כבד כזה מסוגל לצבור כמות עצומה של אבנים  עד לשלב מחנק וחוסר תפקוד
מאחר שאבני המרה נקבוביות, הן מסוגלות לקלוט או לספוג רעלים, חיידקים, וירוסים וטפילים שעוברים דרך הכבד, כמו רשת דייגים. הן עשויות להפוך למקור קבוע של דלקות, משום שהן מעבירות לגוף מספר גדל והולך של חיידקים. הניסיון לרפא סופית נפיחות במעיים, דלקת בשלפוחית השתן, קנדידה, כיב קיבה, מחלות דלקתיות או כל אחד מהמצבים שתואר ייכשל, אם לא יוצאו מהכבד אבני המרה המלאות חיידקים.
כשכיס המרה גדוש אבנים, הוא עלול לסבול מהתכווציות שרירים עוויתיות מכאיבות ביותר, מצב שמכונה "התקף כיס המרה" האבנים עלולות גם לגרום לגירוי ודלקת קשים בדופנות כיס המרה, בצינורית הציסטית ובצינורית המרה המשותפת.
אם מסלקים את כיס המרה בעזרת ניתוח, החולה מרגיש הקלה עצומה מהתקפי הכאב האיומים, והעיכול שלו משתפר לזמן מה. הסיבה לכך היא שכמות גדולה יותר של נוזל מרה עומדת לרשות המעיים. אולם בניתוח זה כרוכים גם כמה חסרונות : המרה המטפטפת עכשיו לאיטה, בכל שעות היום, במקום להגיע בכמות גדולה כשהיא נחוצה לעיכול ארוחה : היא פוגעת בדופנות המעיים, אלא אם היא מעורבבת במזון : מאחר שלחולה יש עדיין אבנים בכבד, קרוב לוודאי שבעיות העיכול יחזרו או יחמירו.
בדיקות קליניות רגילות כמעט שאינן מגלות את הופעתן של אבני מרה בכבד.
אבני המרה בכבד תורמות להופעתן של כל מחלה כמעט או להידרדותה.
אבני מרה הן תוצר ישיר של תזונה ואורח חיים לא בריאים. אם הן נמצאות בכבד או בכיס מרה, הן מהוות גורם ישיר לחולי ולמצב בריאות גופנו.
>החשיבות שבכבד בריא ונקי

  • כמעט כל מחלה נגרמת, ישירות או בעקיפין, על-ידי גודש המרה של הכבד ובכיס
  • נוזל מרה רעיל שנלכד הוא המקור לרוב הבעיות שקשורות בעיקול.
  • צינוריות מרה גדושות בכבד, עלולות להפוך כימקלים לא מזיקים לחומרים מסרטנים – ואחר כך לפזר אותם בגוף כולו.
  • כבד שאינו מתפקד כראוי, עלול לחסום 70% מזרימת הדם אל הלב.
  • הכבד אחראי לבריאות שכלית וליציבות רגשית.
  • הכבד מסוגל להחדיר חלבונים אל תוך המערכת הלימפתית וכך לגרום לתגובות רבות של המערכת החיסונית – מאלרגיות למחלות אוטואימוניות.
  • אנזימי הכבד מסוגלים להפוך את הורמוני הסטרואידים של הגוף להורמונים מועילים או קטלניים.

הכבד אחראי לעיבוד, להמרה, להפצה ולפיקוח על הספקת "הדלק" החיונית של הגוף ( לדוגמה, רכיבים תזונתיים לאנרגיה ), ולכן, כל דבר שמפריע לתפקודו משפיע בצורה חמורה על בריאותו של הגוף בכלל. ההפרעות הקשות ביותר נגרמות על-ידי אבני מרה. אפשר להיפטר בקלות ובביטחון מאבני מרה מכל סוג וגודל, באמצעות שטיפת הכבד וכיס המרה " שימוש בכוחות הריפוי של הטבע". צעדים פשוטים כמו שטיפת הכבד יתרמו למצב בריאות גופנו, ולתקינות פעולותיו הרבות של הכבד.
מוזמנים לקבל המלצות לטיפול…