נטורופתיה

נטורופתיה הינה "רפואה טבעית" אשר בתפיסתה משקפת פילוסופיה רפואית המדגישה את המניעה על ידי בניית אורח חיים נכון ובריא. הנטורופתיה מאופיינת על-פי גישה הוליסטית ומייחסת חשיבות גדולה לקשר שבין הגוף לנפש. 
הנטורופתיה מתבססת על תזונה, צמחי מרפא, מצב מנטלי ופעילות גופנית, ומכוונת למספר מאפיינים עיקריים : תמיכה ביכולותיו של הגוף לרפא את עצמו, עזור לטבע לרפא, מצא את הגורם, עודד מניעה ותחזוקה.

הנטורופת מטפל באדם השלם  ובוחן רבדים רבים : מצב פיסי, רגשי, מנטלי, רוחני ונפשי. טיפול ברובד אחד איננו  אופטימלי בתפיסה זו. יש להתייחס בכל השלבים,
( אבחנה, טיפול ) לתמונה השלימה ולשאוף להרמוניה בין הרבדים כיעד ראשון.

תפיסת עולמו המקצועי של הנטרופת מלמדת אותו לראות בסמפטונים בסיס נתונים לגילוי שורש המחלה, ולא יעד לטיפול ודיכוי. הסימפטומים הינם ביטוי למאמצי הגוף להבריא וביטוי לתהליכים נורמליים של הגוף לשיקום עצמי. המחלה איננה מופיעה ללא סיבה. הנטורופת שואף לגלות את הסיבה הראשונית למחלה. 
מעבר לאבחנה מדויקת, טיפול יעיל ונכון כרוך במידת שיתוף הפעולה בין המטופל והמטפל. שילוב של גורמים ומרכיבים שונים בנטורופתיה יסייע לגוף להתמודד עם תחלואה ולרפא את עצמו.

משמעות הריפוי הטבעי :

צמצום הרגלים רעים : עקירת "הרגלים המזיקים" של החיים, כמו אכילת יתר של מזון ובאיכות ירודה, צריכה מופרזת של משקאות אלכוהוליים, סיגריות, שימוש יתר בתרופות, קפה, תה, בשר, לחץ מתמיד ושעות שינה מועטות דאגות ועוד…

הקניית הרגלים בריאים : תזונה בריאה, שמירה על אורח חיים מאוזן ופעילות גופנית,
( מומלץ אוקסי-פלקס ).

אימוץ כלים בריאים : ניקוי גוף מרעלים, צריכת מזון נכונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא ועוד.
שמירה על רפואת גוף-נפש : מבחינה מנטלית – הקניית הרגלים לגישה חיובית לחיים.

התוכנית “קסם של הרזיה" מאופיינת על-פי עקרונות הנטורופתיה