טיפול במערכת העיכול

Depositphotos_11604076_xs

מערכת העיכול                                   

מערכת עיכול נקייה שבה יש איזון נאות בין חיידקים מועילים למזיקים, היא אחד התנאים החשובים ביותר להבטחת בריאות טובה.

במעיים בריאים חיים יותר מ-400 זנים שונים של חיידקים. קל מאוד לערער את האיזון העדין בין שני הסוגים שמהווים את אוכלוסיית המעיים, על-ידי שימוש באנטיביוטיקה.

אחת מהשפעות הלוואי הנפוצות ביותר של השימוש בתרופות כאלה נגד זיהום או דלקת היא גידול-יתר של קנדידה אלביקנס, פטריית שמר שהיא תושבת טבעית ואפילו נחוצה במעיים שלנו. תפיסה שגויה, אבל נפוצה, היא שהקנדידה היא אויב של הגוף ולכן יש לחסלה בכל מחיר. אבל זו טעות חמורה. הקנדידה היא אחד המיקרואורגניזמים החיוניים לגוף, הם מפרקים רקמות מתות ורעילות. פטרייה זו מתרבה כדי לעזור לגוף למנוע משבר רעילות קשה, ולא כדי להזיק לו. ככל שהגוף מטהר עצמו מרעלים, כך נפתרת מעצמה בעיית התפשטותה של הקנדידה.

הקנדידה אלביקנס עוזרת גם בפירוק סוכרים. כשעיכול הפחמימות בגוף לא מושלם או נפגם, צפויה לגדול באופן משמעותי כמות של חיידקים אלה. הם חיים ברקמות הריריות ובנסיבות רגילות הם נבלמים על-ידי חיידקים פרוביוטים, מועילים. כשהמעיים מלאים בכמיות של בפחמימות שלא עוכלו ( סוכרים ), פסולת מזיקה ותאים מתים, גובר הצורך בחיידקים הרסניים ( לעומת מועילים ). זה הגורם להתפשטות הקנדידה.

פרט לאנטיביוטיקה, הוכח שגם תרופות אחרות, כגון גלולות למניעת הריון וטיפול הורמונאלי חלופי, גורמות להתפתחות קנדידה. מאחר ששני אלה מעלים את רמת הגלוקוז בנרתיק ב-80%, וכך יכולים החיידקים למצוא מזון, האוכל התעשייתי, העשיר בשומנים וסוכרים, גם הוא תורם להתפשטותם. כמו רוב ההפרעות האחרות, גם הקנדידה היא משבר רעילות, והיא תגובה טבעית של הגוף, שמנסה להיפטר מרעלים ותאים מתים שהצטברו בו.

טיפול בזיהום קנדידה :

אנטיביוטיקה אינה יכולה לחסל את חיידקי הקנדידה. ככל שאתם מנסים יותר להיפטר מהם באמצעות תרופות, כך הם נעשים עמידים יותר ומהירות התפשטותם עולה. אם יש לכם קנדידה אתם יכולים להרעיב אותם על-ידי הימנעות מהרעלים ומהמזונות שגורמים לקנדידה להתרבות. לדוגמה : כאשר יש אבני מרה בכבד, זיהום הקנדידה יחזור, טיהור כבד שגורמת להפרשת כל האבנים, היא אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודדות עם החיידקים.

צום במשך מספר ימים על בסיס של שתיית מים וירקות מעכב את גידולה של אוכלוסיית הקנדידה. לצד שטיפת הכבד, תזונה שמורכבת ממזונות שאינם גורמים לקשיי עיכול ורעילות, גם היא מסוגלת לשקם את אוכלוסיית המעיים הטובה. ירקות טריים, ירקות מבושלים, אורז בסמטי, דגנים, מרקי ירקות, שיבולת שועל ובננות מתאימים לרוב האנשים שסובלים מקנדידה. הימנעו מבשרים ודגים למינהם. זכרו, חיידקים הרסניים מחפשים תאים מתים. שתו הרבה מים ותה צמחי שטעמו מריר, תה ירוק ומיץ אוכמניות הם יעזרו לכם לשפר את האיזון במעיים.

מוזמנים לשלוח שאלות בדבר בעייתכם ואנו נשמח להשיב בהקדם האפשרי…